Taitei de casa, pentru supa
Postat de Criss in Paste 13 Ian 2012 | 12345 vizualizari
Am facut taietei pentru supa si am pozat si etapele asa ca va arat cum ii fac eu. O metoda destul de primitiva, avand in vedere ca acum sunt diverse "scule" care intind si taie taieteii in toate formele si dimensiunile.
Nu e mare filozofie, doar ca ia ceva timp. La un ou se pu 2 linguri cu varf de faina alba de calitate superioara 000.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (19)
la 13.01.2012, 08:40
la 13.01.2012, 08:55
excelenti imi plac si eu fac atunci cand am timp
la 13.01.2012, 09:10
si eu am luat o masina,dar nu sunt prea multumita de ea,mi-ar fi placut sa se poata regla latimea la taiat
la 13.01.2012, 09:44
Bravo Criss ! asta va fi urmatoarea "jucarie" si in bucataria mea. da, Dia, si la masinile astea sunt dif. calitati...am sa studiez problema...si am sa vad de o firma buna...
la 13.01.2012, 09:49
Mama a cumparat-o,a mers in mai multe locuri sa vada si cam toate erau la fel,iar ea nu a avut in vedere aspectul care ne nemultumeste
la 13.01.2012, 09:57
inca nu am facut
la 13.01.2012, 10:00
no asta da
la 13.01.2012, 10:05
la 13.01.2012, 10:29
ce frumosi sunt....
la 13.01.2012, 11:14
super
la 13.01.2012, 11:18
Ce poate fi mai bun decat o supa sau o ciorbita cu taitei de casa?
la 13.01.2012, 14:02
Multumesc dragele mele.
Masinaria asta a mea e veche dupa cum se vede, nu intinde foaia, deci mare parte se face manual. Dar eu m-am obisnuit cu ea si fac tot timpul taietei, pentru ca supa de pui/gaina/vita etc cu taietei este preferata lui Alex.
la 13.01.2012, 14:47
Lasa Criss,eu nu am masina,tai cu cutitul
si cum spui si tu,nimeni nu se plange.
Arata super.
COMENTEAZA