Tort Cremşnit
Postat de diaconta in Dulciuri 12 Feb 2012 | 11765 vizualizari
Îi promisesem Elei că-i voi face ceva special,potrivit cu sufletul ei mare.Si cum îmi era poftă de un cremşnit sau cremeş,am făcut o combinaţie puţin altfel,am vrut sa fie de forma unui tort.I-am adăugat şi un topping de zmeură şi a ieşit ceva cremos,crocant,dulce-acrişor,cu fructe şi aroma de vanilie.Un dulce perfect pentru o Duminică liniştită de iarnă.Voi ce ziceţi,v-ar tenta bunătatea asta?
Inapoi la reteta
|
Comentarii (88)
la 12.02.2012, 12:35
Dia asa este,ma bucur enorm,inca nu am vazut sub forma de tort un Cremsnit,iar mi-ai dat idei
la 12.02.2012, 12:39
totul consta in foietaj si dupa cum ai prezentat imaginile,ti-a iesit de minune.BRAVO!
la 12.02.2012, 12:40
m-am uitat de patru ori la poze,imi plac tare mult!felicitari Claudia!!!
la 12.02.2012, 12:42
Minunat..ai preparat si foile in casa ca o adevarata gospodina..ma tenteaza tare o feliuta!!


la 12.02.2012, 12:43
Horia,n-am sa ajung niciodata la performanta ta in ale fotografiei
iar foietajul ,l-am lasat o idee prea mult la cuptor
da' sa nu ma spui
la 12.02.2012, 12:44
Cris,ma bucur ca-ti place ideea
la 12.02.2012, 12:45
Dia am salvat ideea
la 12.02.2012, 12:46
ce-mi place cum arata
,mi s-a facut o pofta de cremsit
la 12.02.2012, 12:49
Dia i-ai trimis Elei prin posta?
la 12.02.2012, 12:55
O combinatie perfecta!
la 12.02.2012, 12:59
Cris,nu mai bine-i trimit prin curierul ala al tau?
la 12.02.2012, 13:03
Dia
atunci intai ia curierul si apoi cand il trimite acasa savureaza
tortul
la 12.02.2012, 13:18
vine Omar??
la 12.02.2012, 13:19
Ela pe Omar il trimite cu tortul
la 12.02.2012, 13:24
no trimite pe Omar asta si pe la mine in drum spre Ela
COMENTEAZA