Budinca de cozonacPostat de merisor67 in Prajituri În general nu ne rămâne cozonac, preparat în casă și nu am avut ocazia să fac această budincă de cozonac, pe care am vazut-o foarte des preparată după sărbători. De data aceasta, însă, am mai și primit cozonac, așa că a venit rândul să prepar și eu budinca minune. M-am inspirat de la Alex, pentru că el a folosit lapte condensat și întâmplător aveam și eu o cutie prin frigider. Inapoi la reteta |
)) asa ca servesc de la tine
Deși ar trebui, că anul acesta am primit doi cozonaci și s-au epuizat instant, deci Zmeișorii sunt amatori
Faină rețeta asta, de pus la favorite ptr acele zile când cozonacul nu va avea succes
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|