Cataif cu branza

Postat de doralinda72 in Aperitive / Garnituri
2 Ian 2013 | 9324 vizualizari

E nemaipomenita pe masa de sarbatoare!

Inapoi la reteta

Comentarii (32)

la 02.01.2013, 10:48
Ce bunatate ... n-am mai prestat asa ceva de cand gaseam in comertul socialist , doar ii adaugam lapte indulcit si aromat .
la 02.01.2013, 11:02
In constanta, mereu se gasea la patiserii cataif, dar era dulce, cu mult sirop, ca baclavaua( unde poate acolo avem mult turci!)
la 02.01.2013, 11:05
foarte bun cataiful
la 02.01.2013, 12:06
la 02.01.2013, 12:29
Cred ca e foarte bun
la 02.01.2013, 13:55
N-am mancat niciodata, dar cred ca-i bun..
la 02.01.2013, 16:12
Trebuie sa fie delicioasa cu atatea arome
In Iordania se face doar cu branza dulce si sirop de zahar si se numeste "knafa"
la 02.01.2013, 16:59
wow
la 02.01.2013, 18:24
Simona e foarte bun, dar ptr ca inca 6 luni, nu mai vreau sa vad mancare!
la 02.01.2013, 18:24
Rocsi, motanel,cris,
la 02.01.2013, 18:25
Mihaela, sigur e buna asa cum zici tu, fiecare bucatarie are bunataturile ei, asa cum am mai zis, bucataria arabeasca e foarte nostima si o cunosc putin!
la 03.01.2013, 13:15
la 03.01.2013, 15:03
la 03.01.2013, 18:23
Eduard, laurenta
la 07.01.2013, 02:38
Numai bunatati ai avut de sarbatori Doralinda , si reteta asta am colectat-o

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or