Cataif cu branza
Postat de doralinda72 in Aperitive / Garnituri 2 Ian 2013 | 9324 vizualizari
E nemaipomenita pe masa de sarbatoare!
Inapoi la reteta
|
Comentarii (32)
la 02.01.2013, 10:48
Ce bunatate ... n-am mai prestat asa ceva de cand gaseam in comertul socialist , doar ii adaugam lapte indulcit si aromat .
la 02.01.2013, 11:02
In constanta, mereu se gasea la patiserii cataif, dar era dulce, cu mult sirop, ca baclavaua( unde poate acolo avem mult turci!)
la 02.01.2013, 11:05
foarte bun cataiful
la 02.01.2013, 12:29
Cred ca e foarte bun
la 02.01.2013, 13:55
N-am mancat niciodata, dar cred ca-i bun..
la 02.01.2013, 16:12
Trebuie sa fie delicioasa cu atatea arome
In Iordania se face doar cu branza dulce si sirop de zahar si se numeste "knafa"
la 02.01.2013, 16:59
wow
la 02.01.2013, 18:24
Simona e foarte bun, dar ptr ca inca 6 luni, nu mai vreau sa vad mancare!
la 02.01.2013, 18:24
Rocsi, motanel,cris,
la 02.01.2013, 18:25
Mihaela, sigur e buna asa cum zici tu, fiecare bucatarie are bunataturile ei, asa cum am mai zis, bucataria arabeasca e foarte nostima si o cunosc putin!
la 03.01.2013, 18:23
Eduard, laurenta
la 07.01.2013, 02:38
Numai bunatati ai avut de sarbatori Doralinda
, si reteta asta am colectat-o
COMENTEAZA