Ciorbă de burtăPostat de portiadelumina in Ciorbe Ştiu că nu toată lumea mănâncă astfel de ciorbă. Mai ştiu că diferă reţetele şi că fiecare bucătărie îşi are secretele ei. Noi facem ciorba după gustul casei, chiar dacă uneori nu avem toate ingredientele (mă refer aici la un os ori rasol de viţel). Ca să fiu corect trebuie să spun că ciorba a fost făcută în duet, în familie. .D Inapoi la reteta |
Dacă n-ar dura atât, aş face zilnic, dar parcă prea mult durează până se face
Mulţumesc
Cum aş zice eu, aşa, ca de nebucătar
accept toata oala
no...acum e mai de bucatar?
aş zice aşa, ca de ucenic

Eu am început să mănânc ciorbă de burtă numai după ce m-am măritat
În copilăria mamei mele, burta de vită, o mâncau doar, nevoiașii de la marginea satului elegant spus, direct spus, țiganii
Și astfel a rămas cu un handicap, care mi l-a tranmis și mie. Acum cand vine în vizită la mine, mereu îi fac ciorbă de burtă și o mănâncă cu plăcere. Asta a fost o plidă ptr Rocsi
Acum facem deseori în casă. Mulţumesc frumos
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|