Ciorbă de burtăPostat de portiadelumina in Ciorbe Ştiu că nu toată lumea mănâncă astfel de ciorbă. Mai ştiu că diferă reţetele şi că fiecare bucătărie îşi are secretele ei. Noi facem ciorba după gustul casei, chiar dacă uneori nu avem toate ingredientele (mă refer aici la un os ori rasol de viţel). Ca să fiu corect trebuie să spun că ciorba a fost făcută în duet, în familie. .D Inapoi la reteta |
Am scăpat ieftin, ca timp zic, că dacă aveam burtă de vită pe care trebuia să o iau de la zero, de la curăţat, era mult mai mult timp.
Mulţumesc frumos

))
Acum pot să ies la pensie, că de gătăt ştiu şi de scis taman am învăţat
Trebuie să fac reţete cu timp scurt de lucru, să am mai mult timp de scris
Daca as putea sa mananc dimineata,pranz,seara nu as zice nu
Buna rau!
dar şi când fac, fac. Mulţumesc frumos
iniţial aşa am gândit. Apoi am probat de câteva ori, câteva castroane şi
Dar data viitoare negreşit
Eu mănânc ciorbă de burtă de când mă ştiu. Desigur, ador şi borşurile şi nu dau la o parte nici ciorbele acrite cu zeamă de varză, lămâie, oţet ori zarzăre verzi. Cu aceeaşi plăcere mănânc şi supele dulci. Adică ce să spun, îmi plac toate
Şi zic, merită să încerci şi ciorba de burtă, merită.
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|