Ciorba de cartofi cu zeama de varza

Postat de MotanLaOale in Ciorbe
12 Ian 2011 | 6491 vizualizari

Din categoria "nimic nu se arunca totul se gateste"........am folosit zeama in care am fiert carnea si zarzavatul pentru salata beuf.

Inapoi la reteta

Comentarii (26)

la 12.01.2011, 12:03
la 12.01.2011, 12:08
Preferata meaaaa
la 12.01.2011, 13:13
economicosule
la 12.01.2011, 13:15
multzumesc
la 12.01.2011, 13:15
kami asa ca de criza
la 12.01.2011, 13:40
Perfecta pe ,,praful " asta
Un mic sfat furat de pe TV , daca nu-i cu suparare ... cica boiaua se adauga la sfarsit , ptr a nu amara bucatele
la 12.01.2011, 13:42
la 12.01.2011, 13:44
merge bine o acreala
la 12.01.2011, 13:53
multzumesc
la 12.01.2011, 14:00
Onesta Nu-i cu suparare .......eu sunt ardelean, jumatate ungur si la noi facutul mancarii incepe cu boiaua si apoi celelalte ingredienta.......apropo de clasicul rantash cu faina si boia ......
la 12.01.2011, 14:16
Asa e Motan...si eu o pun la inceput la unele preparate...si tot din Ardeal sunt dupa mama
la 12.01.2011, 14:25
buna ciorbita Motane
la 12.01.2011, 14:48
multzumesc
la 12.01.2011, 15:43
Chiar asa ... rantasul ( cine-l face ) nu se adauga-n finalul preparatului ?
la 12.01.2011, 16:38
gustoasa

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or