Conopida gratinata
Postat de Ela68 in Mancaruri de legume 12 Ian 2013 | 15953 vizualizari
Intotdeauna mi se pare ca atunci cand prepar conopida gratinata, sau alte sufleuri , niciodata portiile nu sunt indeajuns. Asa ca de fiecare data trebuie s-o repet....on and on..........
Inapoi la reteta
|
Comentarii (21)
la 31.08.2013, 12:49
Dar cu ouale ce facem? Le punem in sos, le punem deasupra...!?
la 31.08.2013, 15:23
scuze Bon_Jovi, mi-a scapat. Ouale se amesteca cu sosul Bechamel racit si parmezanul, apoi se toarna peste buchetelele de conopida.Multumesc de atentionare.
la 02.09.2013, 20:20
Multumesc Ela68. Asa am si facut. A iesit foarte buna.
COMENTEAZA