Cornulete cu rahat-reteta de post
Postat de ionela2682 in Dulciuri 21 Mar 2012 | 7055 vizualizari
Ma intrebam zilele trecute cum or iesi cornuletele daca folosesc ulei in loc de untura ..am vazut ca Gbitey i-au iesit minunate asa ca am incercat si eu...
Inapoi la reteta
|
Comentarii (36)
la 21.03.2012, 18:42
am venit!
la 21.03.2012, 18:43
Asa-i ca-i super aluatul?
ce prezentare frumoasa
la 21.03.2012, 18:44
Mena..
la 21.03.2012, 18:45
Chiar nu ma asteptam sa iasa asa fragede..am mai avut o incercare de cornulete de post, dar cu margarina (nu o recomand nimanui) dar asa cu ulei chiar imi plac!!
la 21.03.2012, 19:28
arata intr-un fel....sint convinsa ca gustul e pe masura.ionela eu nu am borsh si nici de unde sa il procur,se poate inlocui cu altceva?
la 21.03.2012, 19:56
Ionela, doar o lingura de zahar in aluat? Chiar as vrea sa le incerc si eu...
Ti-au iesit foarte frumoase!
la 21.03.2012, 19:57
ELENI
21.03.2012, 19:28
arata intr-un fel....sint convinsa ca gustul e pe masura.ionela eu nu am borsh si nici de unde sa il procur,se poate inlocui cu altceva?
Sincer nu stiu cu ce ai putea inlocui borsul..poti prepara singura in casa bors..era postata aici pe site o reteta nu tocmai grea ..
la 21.03.2012, 20:09
Sa-mi trimiti si mie o punga cu cornulete
la 21.03.2012, 20:16
Moaaaaaaaaaaama da' ce faine ti-au iesit 


Gabitei i-ai iesit,doar salamul (de biscuiti) nu-i iese
la 21.03.2012, 20:18
dakris
21.03.2012, 19:56
Ionela, doar o lingura de zahar in aluat? Chiar as vrea sa le incerc si eu...Ti-au iesit foarte frumoase!
Da ..si asta pentru a ajuta drojdia sa creasca aluatul repede si frumos.
Duleata si-o iau cornuletele din rahat si zaharul pudra prin care sunt trecute.
la 21.03.2012, 20:19
rocsi_1612
21.03.2012, 20:09
Sa-mi trimiti si mie o punga cu cornulete
Cu drag Rocsi!
la 21.03.2012, 20:19
diaconta
21.03.2012, 20:16
Moaaaaaaaaaaama da' ce faine ti-au iesit
Gabitei i-ai iesit,doar salamul (de biscuiti) nu-i iese
Ce crcotasa esti Dia..
la 21.03.2012, 20:22
pai ea a zis ca nu-i iese si Miha n-o scoate la capat cu laptele de pasare
tot Gaby a zis
eu ce vina am?
Da' Gaby n-a facut nici Tiramisu,numa' io am zis c-a facut

asta e acuma
COMENTEAZA