Cornulete cu rahat-reteta de post
Postat de ionela2682 in Dulciuri 21 Mar 2012 | 7055 vizualizari
Ma intrebam zilele trecute cum or iesi cornuletele daca folosesc ulei in loc de untura ..am vazut ca Gbitey i-au iesit minunate asa ca am incercat si eu...
Inapoi la reteta
|
Comentarii (36)
la 21.03.2012, 20:25
ba am fct, de Craciun. si nu mi-a iesit
era grozav de bun dar trebuiau insiropate putin mai mult piscoturile si crema era cam molicica.
pam-pam!
la 21.03.2012, 20:27
mie nu-mi ies clatitele, salamul de biscuiti, tiramisu, retete ce le ies pana si burlacilor :
)))))
la 21.03.2012, 20:29
Uite Dia vezi ca i-a iesit pana la urma ! dar nu a folosit "intaritor"deaia nu i-a iesit crema tare!!
la 21.03.2012, 20:29
ca nu esti burlac,de-aia
da' cam multe nu-ti ies
ma ingrijorezi,sa stii
la 21.03.2012, 20:29
))))))))))))))))))
la 21.03.2012, 20:30
gaby_d
21.03.2012, 20:27
mie nu-mi ies clatitele, salamul de biscuiti, tiramisu, retete ce le ies pana si burlacilor
)))
Sa-l intrebam si pe Bote"..lui ii iese "salamul"??
la 21.03.2012, 20:30
ionela, trebuia un intaritor inainte?
))
la 21.03.2012, 20:31
mai, nu retin a cui reteta am facut-o dar se mixau ouale cu zaharul la inceput (adica cu tot cu albus) si zau n-as mai face asa, as mixa albusurile separat.
la 21.03.2012, 20:31
Depinde de care .. la pahar sau la plic??
la 21.03.2012, 20:32
gaby_d
21.03.2012, 20:31
mai, nu retin a cui reteta am facut-o dar se mixau ouale cu zaharul la incaput (adica cu tot cu albus) si zau n-as mai face asa, as mixa albusurile separat.
am facut si eu tiramisu si am separat ouale ..galbenusurile mixate cu zahar si albusurile spuma separat!
la 21.03.2012, 20:35
tare bine arata
la 21.03.2012, 20:44
Gaby,io zic sa nu mai pui deloc albusurile,pui frisca,iar galbenusurile sa le faci pe baie de aburi
la 21.03.2012, 20:54
Cred c-au iesit delicioase!
la 21.03.2012, 20:55
le-am incercat si eu si sunt bune
COMENTEAZA