Crema de zahar ars (Creme caramel)

Postat de lilik in Dulciuri
7 Dec 2012 | 13559 vizualizari

Un desert atat de simplu si totodata delicios.Eu am facut portii singole,dar se poate folosii o tava unica.

Inapoi la reteta

Comentarii (37)

la 07.12.2012, 13:39
Imi place foarte mult! Era desertul meu preferat in copilarie!
la 07.12.2012, 13:39
la fix ai venit cu el!
la 07.12.2012, 13:46
servesc si eu
la 07.12.2012, 13:46
Lilik, daca e asa buna cum e si reteta ta de zacusca, atunci nu am sanse sa slabesc! la favorite, trebuie sa o incerc si eu!
la 07.12.2012, 13:48
Imi place foarte mult
la 07.12.2012, 13:49
arata super!
la 07.12.2012, 13:50
Mmm.......ce bunatate
la 07.12.2012, 13:51
Ce deliciu! La crema de zahar ars nu lipsesc
la 07.12.2012, 13:51
Doralinda e un deliciu,si poti sa o aromatizezi cum vrei Iti doresc mult spor de pe acum
Merci frumos
la 07.12.2012, 13:51
Foarte foarte bun
la 07.12.2012, 13:53
Ana mie nu-mi placea cand eram copil,dar acum ma revansez
la 07.12.2012, 13:54
Miti ti-am dat idei ??
la 07.12.2012, 14:02
Acum vreo 30 de ani am mâncat două cratiţe de astfel de cremă(erau pentru ziua tatălui meu) Abia de vreo doi ani am început să mănânc din nou, vă daţi seama ce rău mi-a fost atunci
la 07.12.2012, 14:06
Nu pot spune decat delicioasa!
la 07.12.2012, 14:18
super!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or