Cum pastram tartufo?
Postat de gurita_ta2005 in Conserve 16 Aug 2015 | 5663 vizualizari
Tartufo-Trufa arata ca un tubercul, creste in pamant si se recolteaza cu ajutorul cainilor dresati. Poate fi alb sau negru.
Are o aroma particulara si se gaseste mai greu, cel alb este foarte scump.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (26)
la 16.08.2015, 17:06
E bine de știut!
La cît este de scump nu mai ajungem să-l păstrăm
la 16.08.2015, 17:09
asta negru nu siu cat costa,eu l-am primit
oricum cred ca e mai ieftin decat cel alb
la 16.08.2015, 18:03
Ooo, am avut eu o banuiala din poza.Nu stiam ca chestiile astea se pot conserva si nici nu am mancat.
la 16.08.2015, 18:05
Cred ca daca am avaea , ar face Ina poze dupa fiecare imbucatura.
la 16.08.2015, 18:05
grea e domne gramatica de la o anumita varsta.
la 16.08.2015, 18:13
Iote la ea,se da la delicatese.....

...ma abtin sa zic cu ce seamana...
la 16.08.2015, 18:28
Eu l-as vinde, Costele! Am sta o saptamana la Sighisoara
)))))))))
la 16.08.2015, 18:29
Mie personal nu imi place...are o aroma mult prea puternica ... Noi l-am folosit la paste,orez si oua prajite .
la 16.08.2015, 18:49
la 16.08.2015, 18:58
cu ce se mananca "berculul" asta?
)))
la 16.08.2015, 18:59
Costel
))))) muaaah, ca simpatic ai mai fost!
))
la 16.08.2015, 19:56
mama mia ce retete ne vei face.....
la 16.08.2015, 20:49
costele
))
COMENTEAZA