Eclere cu crema de vanilie
Postat de babi5 in Prajituri 17 Feb 2014 | 10957 vizualizari
M-am tot gandit de ceva vreme sa le fac si astazi le-a venit randul fiindca ieri nu am avut dulce. Le-am avut de ceva vreme trecute la favorite reteta Lylei_Musat si a Jamilei, m-am inspirat din amandoua si am facut varianta mea. Multumesc Lili, multumesc Jamila. Am intampinat o multime de "hopuri " dar le-am trecut cu pasi inceti... Mi s-a spart posul si am recurs la o punga si mi-au iesit putin mai mari dar nu-i nici un bai... nu s-a suparat nimenea... ba dimpotriva, au cerut supliment. Incovenientul e ca nu mi-a ajuns crema, mi-au ramas 8 bucati neumplute ceea ce presupune ca trebuie suplimentata materia prima la crema. Succes si indrazniti cosuletele pentru eclere, au iesit super, super bune si s-au dolofanit bine "di tat"
Inapoi la reteta
|