Eclere cu crema de vanilie

Postat de babi5 in Prajituri
17 Feb 2014 | 10958 vizualizari

M-am tot gandit de ceva vreme sa le fac si astazi le-a venit randul fiindca ieri nu am avut dulce. Le-am avut de ceva vreme trecute la favorite reteta Lylei_Musat si a Jamilei, m-am inspirat din amandoua si am facut varianta mea. Multumesc Lili, multumesc Jamila. Am intampinat o multime de "hopuri " dar le-am trecut cu pasi inceti... Mi s-a spart posul si am recurs la o punga si mi-au iesit putin mai mari dar nu-i nici un bai... nu s-a suparat nimenea... ba dimpotriva, au cerut supliment. Incovenientul e ca nu mi-a ajuns crema, mi-au ramas 8 bucati neumplute ceea ce presupune ca trebuie suplimentata materia prima la crema. Succes si indrazniti cosuletele pentru eclere, au iesit super, super bune si s-au dolofanit bine "di tat"

Inapoi la reteta

Comentarii (42)

la 17.02.2014, 18:55
O Doamne Dya ma bucur din suflet ca sunteti bine ,stiu ce inseamna si eu am fost lovita la o intersectie dadeam prioritate de dreapta si a intrat un tinerel pe rosu si a intrat direct in mine Dumnezeu a fost cu noi
la 17.02.2014, 18:57
Cleo imi pare rau ca nu sint mai aproape de voi va da Babi cu mare drag . Mine fac o crema de capsuni pentru restul sa fie si o altfel de crema
la 17.02.2014, 19:00
astea se mananca una doua,adica repejor
la 17.02.2014, 19:02
Da merisor am urmarit reteta Jamillei video apoi am parcurso si pe cealalta .Crema am facuto pe a mea fiindca cele expuse erau cu faina si ma-m abatut un picut .. Sau dolofanit tare bine si mijlocul aramas bine gol din acest motiv nici nu mi-a ajuns crema .. Au iesit 24 de buc, dar bucatiiiiiiiii multumesc
la 17.02.2014, 19:03
Multumesc diaconta mai sunt cele fara de crema restul sa-u evaporat
la 17.02.2014, 19:03
Alina26 multumesc
la 17.02.2014, 19:05
AndreaE multumesc
la 17.02.2014, 19:35
la 17.02.2014, 19:43
Ce imi plac
la 17.02.2014, 20:03
Dya
la 17.02.2014, 20:04
Cris Tina
la 17.02.2014, 20:51
preferatele mele!!
la 17.02.2014, 20:55
unul mic a mai ramas si pentru intarziati???
la 17.02.2014, 21:00
ador eclerele arata grozav!!
la 17.02.2014, 21:31
ce pofta imi este...

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or