Fasole batuta de postPostat de diaconta in Mancaruri de post Fiind zi de post am facut fasolica asta,la noi i se mai spune si fasole frecata.Cred ca e pacat sa mananci de post cu atata pofta,dar a fost atat de buuuuuuuuna incat rivaliza cu orice fripturica. Inapoi la reteta |
o minunatie


ma bucur ca v-a placut fasolica mea
dar mergem la Robert ca s-a laudat ca face

multam de furci,ai dreptate,trebuia sa fac mai multa
Venisem pregatit sa gust, da` vad ca e prea tarziu
Tu ai facut-o altfel, asa ca m-ai facut curios. Boiaua e dulce? Nu conteaza prea mult, eu orcum ti-am lasat furculitele 

te-am facut curios?
poate mai fac
boiaua e dulce


io ti le-am dat de tot


m-am pregatit cu de toate
Bine, atunci ti le las. Mai ales ca ai si conopida




lesin cand le vad









daaaaa se pare ca am cam frecat fasolea azi
muraturile astea's bestiale
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|