Foietaj cu ricotta si mozzarellaPostat de adasev12 in Aperitive / Garnituri aluatul l-am cumparat...nu ma mai complic cu framantatul...e mult mai simplu...si fff rapid Inapoi la reteta |

...............








chiar ca nu merita sa pierzi timpul facand aluatul












trebuie uns cu untura si impachetat de fiecare data in acelasi fel . E putin mai complicat,. dar merita.Am eu postat la saleuri

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|