Friptură din felie de pulpă de porc
Postat de diaconta in Porc 1 Ian 2013 | 9494 vizualizari
Grozavă iese friptura din felia de pulpă de porc,sau „capacul” de la pulpă cum i se mai spune.Atât de fragedă că dacă nu aş avea mustrări de conştiinţă aş putea s-o dau gata de una singură.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (59)
la 01.01.2013, 21:30
Crisulina papa dar maine,azi nu mai este loc
)
la 01.01.2013, 21:33
Liliana,imi inchipui ca se pricepe pentru ca comentariile lui la mancare sunt destul de pertinente si in cunostinta de cauza
la 01.01.2013, 21:33
Crisulina,iti pastrez pentru maine
la 01.01.2013, 21:36
Vai, aţi discutat despre mine iar
la 01.01.2013, 21:37
chiar arata nemaipomenit friptura ta...
la 01.01.2013, 21:41
Padre
)))))))
Cratita te paste
la 01.01.2013, 21:42
Claudia
multumesc
la 01.01.2013, 21:47
Nu Dia, cred că trebuie să iau pauză câteva zile pe aici, că locul ăla fruntaş nu e de mine, un biet junior.
La cratiţă mai fac mişcare câteodată, dar uit să fac poze
la 01.01.2013, 21:50
Dia eu l-as lua, dar e consemnat in casa 2 saptamani
la 01.01.2013, 21:52
Ancuto,treci si tu cu vederea acuma
la 01.01.2013, 21:53
...ca tot vroiam sa-mi iau concediu
la 01.01.2013, 21:53
Padre,lasa acuma,ca am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea ca esti ....fruncea
)))
Sa stii ca si eu eram mai des in Top cand eram mai ....mititica
o fi fost de incurajare
la 01.01.2013, 22:01
Lasă Dia, că trebuie să cobor, cât crezi că am să pot găti în stilul ăsta să mă menţin pe primul loc
la 01.01.2013, 22:29
vin sa te ajut sa o termini
?
la 01.01.2013, 22:53
eu n-as avea mustrari de constiinta. Chiar deloc!
COMENTEAZA