Friptură din felie de pulpă de porc
Postat de diaconta in Porc 1 Ian 2013 | 9494 vizualizari
Grozavă iese friptura din felia de pulpă de porc,sau „capacul” de la pulpă cum i se mai spune.Atât de fragedă că dacă nu aş avea mustrări de conştiinţă aş putea s-o dau gata de una singură.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (59)
la 01.01.2013, 23:09
Buna,buna
la 01.01.2013, 23:15
Ce culoare faina are!
la 02.01.2013, 11:58
Cum s-o dai gata de una singura?Macar o bucatica sa-mi opresti!!!
la 02.01.2013, 11:59
Camelia,cu mare drag,mereu fac mai mult decat trebuie
la 02.01.2013, 14:08
Waw, ce bine arata!! Doua portii sunt ale noastre, nu?!
la 02.01.2013, 14:21
Sim0,doar stii ca da
la 02.01.2013, 14:22
Meri,multumesc
tare buna
la 02.01.2013, 15:54
mama cum arata...
vreau si eu o portie, te roooog...
multumesc...
la 02.01.2013, 16:04
Madi,cu mare drag
la 03.01.2013, 13:20
o mancare pe care nu as putea sa o refuz mai ales cum arata
la 06.01.2013, 22:40
ce fain arata
la 07.01.2013, 09:14
Multumesc Sebi
la 10.01.2013, 15:57
Inca nu esti iremediabil pierduta daca mai ai mustrari . Si noi nu ne pierdem speranta , avem sanse vreodata sa gustam
la 10.01.2013, 22:02
Mihaela
))) sper ca nu m-am pierdut de tot.
Ma pregatesc de putina dieta asa ca ma cam mustra constiinta
COMENTEAZA