Lemon Curd
Postat de madi_marin in Dulciuri 12 Ian 2012 | 7531 vizualizari
Am vrut de mai demult sa încerc reţeta asta. Poate pentru ca mi-era poftă de un desert acrişor cu lămâie sau poate doar din pură curiozitate. Cert este ca mi-a plăcut foarte mult rezultatul si am câteva idei de deserturi la care l-aş putea folosi....pentru ca runda asta am papat-o pur şi simplu....
Inapoi la reteta
|
Comentarii (38)
la 12.01.2012, 20:10
Trebuie sa fie buna buna
la 12.01.2012, 20:34
lia....incearc-o cu incredere...
o sa iti placa....
la 12.01.2012, 20:35
Motane...a fost delicioasa...
si chiar simteam nevoia de un desert usor cu lamaie dupa mancarea mai multa si mai grea de sarbatori...
la 12.01.2012, 20:35
bylaura...multumesc...
la 12.01.2012, 21:02
lamaieeeeeeeeeee...ador lamaile..le mananc goale
super! trebuie incercat
la 12.01.2012, 21:06
Fooooarte bun!
la 12.01.2012, 21:19
simplu si bunn
la 12.01.2012, 22:34
cred ca e foarte bun!
la 12.01.2012, 22:41
ooo, asta-i o crema minunata pentru prajitura cu foi cu amoniac (eu ii zic Alba-ca-zapada, altii Albinita)
gustul acrisor al cremei e minunat!
la 12.01.2012, 23:31
e delicioasa crema....
la 13.01.2012, 09:58
delicioasa crema
la 13.01.2012, 10:10
edi...multumesc...
COMENTEAZA