Mucenici fierţi cu miere şi nucă
Postat de ionix in Mancaruri de post 7 Mar 2010 | 47438 vizualizari
mi-aduc aminte ca atunci cand eram mica mie-mi placeau simpli... fara nuca, fara nimic :D doar fierti si cu zahar :D:D
Inapoi la reteta
|
Comentarii (35)
la 07.03.2010, 19:52
da muceniii astia tot tu i-ai facut? eu nu am mai vazut/mancat asa ceva pana acum niciodata ...
la 07.03.2010, 19:56
dap... cand eram mai mica aveam o forma si-i faceam in casa, il lasam la uscat vreo doua zile pana puteam sa-i fac... si facem si de aia impletiti...
hmm, stiu ca astia fierti se fac in sudul tarii iar cei copti sunt originali din nordul tarii.... eu de cand ma stiu mancam asa ceva pe 9 martie
daaaaar, n-am mai avut rabdare anul asta
astia se mananca alaturi de cele 44 de pahare sau 40, nu mai tin minte 

hmm, daca stau bine sa ma gandesc dupa Revolutie am inceput sa facem... uite c-o s-o intreb pe mama
la 07.03.2010, 20:11
eu nici de astia nici de aialalti nu am mai vazut/mancat niciodata.
la 07.03.2010, 20:12
poate-n zona ta nu se fac... cine stie... lasa, acum ai aflat si-o sa-ti faci
la 07.03.2010, 21:36
nu am mai vazut asa mucenici dar cred k sunt buni..la noi se fac din aluat...
la 08.03.2010, 11:27
mie astia imi plac cel mai mult, cu cei moldovenesti nu ma prea impac, dar din astia as manca si in alt moment al anului.....

la 08.03.2010, 11:30
Madi, asa-i asa-i... 
Roxy e verisoasa mea si ea nu stia de mucenicii astia pana sa-i postez eu
parintii mei sunt moldoveni la origine dar traind in sudul tarii noi am mancat in fiecare an de astia fierti... rareori faceam copti
la 08.03.2010, 16:15
Ce bun,abia astept ziua de 9 martie.Si mie tot cei cu zeama imi plac mai mult.
la 08.03.2010, 16:18
eu daca am facut de ieri de astia fierti cred ca maine fac o tura copti 
la 08.03.2010, 17:53
fata nu rade de mine k nu stiu de mucenicii astia dar sincer nici nu am vazut makr vreodata dar sa mai manank....
la 08.03.2010, 20:06
Dinastia se fac si la noi si abia astept sa fac maine.Sotul e moldovean si trebuie sa fac si copti,nici el nu mai vazuse pana aici dinastia fierti.
Is foarte buni
la 08.03.2010, 20:44
Roxy, n-am ras de tine iubita... 
la 08.03.2010, 20:45
Ana, ce e dinastia??? asa se numesc mucenicii astia la voi sau e firma care le produce-n zona voastra? 
la 08.03.2010, 20:54
am crezut k razi de mine...am fost suparata azi pe tine k am zis k faci misto
la 08.03.2010, 20:57
nuuuuuuuuuu... cum sa rad fata de tine??? spuneam ca sa arat diferenta de zone si ca se fac diferit fataaaaa... te iubi fata
aha, de aia nu m-ai sunat si mi-ai dat doar sms?
COMENTEAZA