Mucenici fierţi cu miere şi nucă
Postat de ionix in Mancaruri de post 7 Mar 2010 | 47438 vizualizari
mi-aduc aminte ca atunci cand eram mica mie-mi placeau simpli... fara nuca, fara nimic :D doar fierti si cu zahar :D:D
Inapoi la reteta
|
Comentarii (35)
la 08.03.2010, 21:06
pai ma gandeam k dak faci misto knd vii la vara nu stiu ce iti fac...
la 08.03.2010, 22:56
Mie personal nu imi plac astia pentru ca sunt cocosi, parca mananc coca oparita, mama mea face (si eu fac la fel acum) mucenici din covrigei vanilati, dar noi punem cacao, daca o sa am timp, o sa postez maine seara reteta mea!
Dar asta depinde de gusturile fiecaruia, de obiceiuri.....
la 09.03.2010, 08:17
Roxy, adica nu stii ce-o sa-mi faci bun de mancare? 
la 09.03.2010, 08:18
Liana, asa-i... noua ne plac astia pt ca ne-am obisnuit cu ei probabil...
la 09.03.2010, 11:32
interesant, fierti nu am mancat niciodata
la 09.03.2010, 13:48
merita incercati macar de curiozitate
la 09.03.2010, 17:36
si la noi in zona se fac asa mucenicii,mama mea a pregatit!
cei copti cu nuca si miere ,fara zeama se numesc bradosi pe la noi.
la 08.03.2011, 09:59
..............si mucenicii cine-i face ?
ca mie nu prea-mi ies
la 08.03.2011, 10:16
buni
la 08.03.2011, 11:07
o primavara minunata draga ionela
la 08.03.2011, 20:10
am vazut si eu la magazin dar am zis ca sunt paste
la 08.03.2011, 20:24
buuuuuuuuuuuuuni................
la 09.03.2011, 13:55
Eu nici n-am vazut pe la noi si nici n-am mancat niciodata. Dar as fi curioasa sa-i gust.
la 09.03.2011, 19:31
Criss, nici eu nu aveam habar de mucenici
nu esti singura
COMENTEAZA