Muraturi in otet

Postat de privatelaura in Muraturi
21 Oct 2013 | 5331 vizualizari

M-ati disperat, m-ati innebunit, m-ati terminat cu muraturile voastre si cu salatele care mai de care mai apetisante. Na, mi-am facut si eu si au iesit super. Si mai fac. Simo scumpa, mi-a adus anul trecut niste muraturi de le tin minte pe viata.De la ea am invatat sa le fac colorate. Si am mai invatat ceva de la ea, dar va spun la tipsuri. Acu' nu dati fuga direct la tipsuri :)))

Inapoi la reteta

Comentarii (25)

la 21.10.2013, 15:12
Laura , sucesti cutitul in rana ....mama abia le-a pus , inca nu sunt bune . Imi trimiti si mie o bucatica ????
la 21.10.2013, 15:17
) dau, dau! sfecla e dementiala, maine ma duc in piata si imi pun iar )
la 21.10.2013, 15:18
ce bine arata!
la 21.10.2013, 15:21
la 21.10.2013, 15:23
buuune rau de tot si colorate asa sa arate bine
la 21.10.2013, 15:28
multam frumos
la 21.10.2013, 15:28
Maiii da ce repede s-au murat la tine
la 21.10.2013, 15:32
Bune de tot si sunt si frumoase asa colorate
la 21.10.2013, 15:37
Dea, sunt in otet ) nu le trebuie mult ca eu nu am rabdare ) din alea adevarate pune tata la butoi
la 21.10.2013, 15:42
Pai pana se fac a mele de la butoi , servesc de la tine
la 21.10.2013, 15:42
oare este corect spus muraturi in otet? adica se mureaza sau se otetesc?
la 21.10.2013, 15:47
ce bune sunt!!!
la 21.10.2013, 15:55
la 21.10.2013, 15:57
Huoooooooooooooooooacritura...
la 21.10.2013, 16:10
Ha, eu credeam ca feliile alea sunt de mar... Bune muraturile, cu siguranta!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or