Negresa cu spuma si smochine

Postat de babi5 in Prajituri
8 Ian 2015 | 5801 vizualizari

Aceasta prajiturica este delicioasa si are nr 47 in caietul meu. Nu am mai facut-o de multisor. O recomand cu mare drag, nu o sa va para rau. Am folosit vesnica tava de 45/40 cm, daca aveti tava mai mica injumatatiti cantitatea.

Inapoi la reteta

Comentarii (27)

la 08.01.2015, 14:51
imi plac prajiturile cu smochine, cred ca-i delicioasa
la 08.01.2015, 14:51
O bunatate
la 08.01.2015, 15:02
ador smochinele,delicioasa
la 08.01.2015, 15:06
Tare Bună
la 08.01.2015, 15:09
spuma de smochine , hmmm cat de bine suna
la 08.01.2015, 15:17
Ce bunătate ai făcut,Babi!
la 08.01.2015, 15:21
Ce buna e!
la 08.01.2015, 15:36
Ce bunatate!!
la 08.01.2015, 15:37
foarte buna
la 08.01.2015, 15:55
Ce bunatate ai facut Mala
la 08.01.2015, 15:56
Irela0911 ,sona72,Mokuska multumesc
la 08.01.2015, 16:06
Diaconta este o retera veche ca si mine: dar tare buna multumesc
la 08.01.2015, 16:09
Ela draga intradevar este buna multumesc
la 08.01.2015, 16:13
Bylaura ,reisnaor_2006 Bya Ralu,Bunica,anca_rm,mirela0911,simona72 multumesc
la 08.01.2015, 16:33

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or