Parjoale de legume si branza
Postat de RuxyRux in Aperitive / Garnituri 29 Sep 2016 | 14438 vizualizari
Bune de te lingi pe degete!
Inapoi la reteta
|
Comentarii (38)
la 29.09.2016, 23:45
Mi-au sclipit ochii la adugarea mustarului ! Chiar mi-au trezit interesul parjoalele acestea
Le vad alaturi de un sos pe baza de iaurt
la 29.09.2016, 23:45
bune bune
la 29.09.2016, 23:48
Arata tare bine si sunt convinsa ca sunt delicioase.
la 29.09.2016, 23:50
Mihaela...char au iesit tare gustoase...imi place mult sa adaug mustar in preparate de acest gen...te imbratisez cu drag si-ti multumesc! Sosul de iaurt chiar este ideal alaturi....eu am avut o salata de rosii si castraveti asa ca nu prea ar fi fost momentul lui...data viitoare....
la 29.09.2016, 23:50
Multumesc Motanas!
la 29.09.2016, 23:51
Multumesc Medisor drag...te imbratisez seara pe racoare!
la 30.09.2016, 05:53
super
la 30.09.2016, 06:08
Gust una, asa sa vad cum sunt....ca mai multe s-ar putea sa-mi ramana-n gat....
0

la 30.09.2016, 07:40
Mie imi plac sigur!
Si eu folosesc mustar la chiftelutele din carne, la snitele, dar in combinatie cu branza nu am incercat.
la 30.09.2016, 08:19
Tare arătoase sunt! Nu-mi rămâne decât sa îmi închipui cât de bune au fost!
la 30.09.2016, 09:10
o bunatate!
la 30.09.2016, 09:24
Super bune, trebuie sa le incerc si eu cu branza
la 30.09.2016, 10:49
gustoase sunt si frumusele 

la 30.09.2016, 11:29
la 30.09.2016, 17:27
ce bine arata! o sa incerc musai si varianta ta
yahoo47.gif
COMENTEAZA