Pasta de lapte praf - varianta simpla
Postat de cccris in Dulciuri 12 Feb 2010 | 13895 vizualizari
Nu e inventia mea. Am vazut ca nu a pus nimeni reteta asta, dar e super simpla pentru ornat orice dulce. Trebuia sa fie si pe "bucataras"
Inapoi la reteta
|
Comentarii (16)
la 12.02.2010, 10:00
ce frumos e trenuletul ..ciu..ciu...
la 12.02.2010, 10:19
Aceasta reteta am incercat-o si eu mai demult ,dar sincer nu mi-a iesit am pastrat-o la frigider o modelam si imediat incepea sa se lase ,am adaugat zahar pudra si asa a mers
la 12.02.2010, 14:42
poate mai trebuia lapte praf, cantitatea nu e fixa
la 12.02.2010, 15:23
Ai dreptate ccris,lipseste de pe "Bucataras" Foarte bine ai facut ca ai postat-o.
la 12.02.2010, 19:42
la 12.02.2010, 21:15

la 13.02.2010, 15:53
super reteta , am incercat-o si eu astazi am imbracat un tortulet de sf valentin pacat ca nu am poze
la 13.02.2010, 16:21
va arat si eu luni tortul meu
la 13.02.2010, 20:44
eu fac pasta doar cu energizant si lapte praf si pot sa spun ca este la fel de buna ,ideea e sa ai lapte praf de buna calitate nu ca acela de la dr oetker cu mult zahar in el!
la 13.02.2010, 23:29
recunosc ca nu stiu care e treaba cu energizantul. ce e ala? eu am pus miere.
la 14.02.2010, 23:14
Interesant,o sa incerc si eu sa vad ce imi iese.
la 14.02.2010, 23:29
e usoara, dar, sincer imi place mai mult pasta de zahar, asta de lapte e mai cleioasa la mincat. E usor de modelat in schimb.
la 11.02.2011, 14:14
la 13.09.2011, 15:00
place
la 07.02.2012, 11:05
vai este superba
COMENTEAZA