Piept de pui în sos de vin, sub capac de pâine

Postat de gaby_d in Pui
31 Mai 2012 | 5646 vizualizari

Crustă crocantă la exterior, miez aromat , consistent, cuprinzând miresme inconfundabile date de ingrediente de calitate, plus un sos de vin alb cu smântână, această reţetă , uşor de realizat, poate încânta orice gurmand pretenţios. Gătite în acest mod, mâncărurile îşi conservă toate aromele.

Inapoi la reteta

Comentarii (166)

la 01.06.2012, 16:25
Eu parca vad un copil mic la care-i spui sa faca ceva si el bate cu piciorul in pamant si zice ca nu vrea,na! )
la 01.06.2012, 16:26
mena, o sa te anunt, sa nu pierzi spectacolul )))
la 01.06.2012, 16:27
) imi trimiti un SMS ))
la 01.06.2012, 16:28
da, da.
lasi tot si te asezi in primul rand )
la 01.06.2012, 16:29
Dia,Medi )vaaai voua,va asteapta vremuri grele ))
la 01.06.2012, 17:01
Auzi Meno?
Da' tu nu cumva le-ai tinut isonu'?
la 01.06.2012, 17:12
Eeeeeeeeeeeeeu...cand ...nu-mi dau seama la ce te referi
la 01.06.2012, 17:42
mama mama ce de comentarii... trebuie sa imi iau un castron de floricele, sa ma asez comod si sa ma pun pe citit ca sigur e distractie... foarte bun ai facut tu aici mai gabytzule....
la 01.06.2012, 18:44
Mena, cu siguranta nu-ti amintesti. Nici nu ma asteaptam la altceva...
))))))))))
te temi, nu?)))))))))
la 01.06.2012, 19:07
Mena,tu da like la ce zice ea,ca pe tine nu se supara
mie imi aplica o taxare inversa mai ceva ca si guvernu'
no,drept ii ca mi cam frica amu' d'api cum sa sterg ce-am scris
la 01.06.2012, 19:07
Madi,trei sferturi is prostii,la ce sa pierzi vremea
la 01.06.2012, 19:09
Mediiiiiiiiiii sa vii sa vezi ce-ai facut,amu' io o sa iau bataie si tu nu
la 01.06.2012, 19:35
Dia,nu te las la greu,sunt de partea ta cu siguranta.....ce pot sa-ti spun e ca o perioada nu voi mai posta(pana uita Gaby)si cand voi posta fug repede si ma mai intorc dupa o saptamana ,o las sa vorbeasca singura pe Gaby...........nu trebuie sa -i dam satisfacxtie Dia
la 01.06.2012, 19:40
no,drept ii ca mi cam frica amu' d'api cum sa sterg ce-am scris
la 01.06.2012, 19:45
Gaby,au venit acum si fetele si nu-mi mai e frica si de postat tot asa eu postez rar asa caaaa...nu mi-e frica... )))

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or