Pirosti cu cartofiPostat de miha in Aperitive / Garnituri
Inapoi la reteta
|






eu o s-o fac in cuptor 


Tin minte ca bunica ne facea cu branza. Se pot folosi umpluturi diverse, in functie de preferintele fiecaruia...ciuperci, carne, branza...


si zicea "piloti" in loc de "chiloti"
sau "singe" in loc de "sange"

mai hai ca nu vorbim noi ca la tara dar totusi sunt cuvinte care trebuie pastrate...asa k ai gresit titlul

|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|