Placinte din mamaliga cu branza la tigaie
Postat de RuxyRux in Aperitive / Garnituri 6 Feb 2012 | 24302 vizualizari
Placintele astea atat de gustoase mi-au adus aminte de copilarie...cand eram micuta, aveam vreo 7 anisori , ne-au lasat parintii undeva intr-un sat din Moldova la niste rude mai indepartate sa zic asa in vacanta doua saptamani( si acum ma intreb cum de au avut curaj?). Aici amintiri prea placute nu am in afara de placintele senzationale cu branza ale babei Sucita....pentru care aveam de infruntat gascanii care erau liberi pe alee si ne alergau de fiecare data sasaind...dar pentru o placinta calda si buna ce nu face un copil?
Inapoi la reteta
|
Comentarii (82)
la 13.02.2012, 21:15
Ionixule...imi era dor de tine...ti-am facut azi o vizita!!!
la 13.02.2012, 21:15
Corinuta....Puuup scumpa mea...si multumesc
la 13.02.2012, 21:16
DanaKarin...sa stii ca sunt foarte bune daca nu ai probleme cu prajeala...te imbratisez
la 13.02.2012, 21:16
Inisor...pai nu-i reteta babei
ai inteles tu...e a mea
la 13.02.2012, 21:17
Alice sweet Alice
sper sa iti placa...pup...se mai intampla si la case mai mari
la 13.02.2012, 21:18
Multumesc Sidy esti o draguta...puuup
la 13.02.2012, 21:23
ce idee super! cred ca sunt tare gustoaase ! intotdeauna ma atrage combinatie de malai cu amamaliga in fel si chip!am bagat la urechi ideea, mersi!
la 13.02.2012, 21:24
Multumesc Epurasha...e o placere sa te revad aici...te imbratisez! Sa stii ca sunt delicioase
Sper ca esti bine
la 13.02.2012, 22:00
Foarte apetisante
Ce pofta mi-ai facut!!!!!!!!!!!!!!
la 13.02.2012, 22:37
Multumesc Mihaela
la 13.02.2012, 23:37
Cred că e tare bună
la 14.02.2012, 00:06
Asa este...multumesc
la 30.04.2012, 13:25
Ah, ce amintiri si ce pofta mi-ai trezit! Grozave
la 06.08.2013, 14:06
Cred ca sunt minunate!~
la 06.08.2013, 15:58
delicioase placintelele...
COMENTEAZA