Poale-n brau

Postat de rocsi_1612 in Prajituri
30 Ian 2011 | 13714 vizualizari

Inapoi la reteta

Comentarii (61)

la 30.01.2011, 22:07
ce frumoase sunt
la 30.01.2011, 22:24
o bunatate...arata atat de bine!....
la 30.01.2011, 22:28
aoleu ce bn arata si ce-mi plac
la 30.01.2011, 22:46
ce bune si ce-mi place cum le-ai impachetata
la 30.01.2011, 23:58
De cand nu am mai mancat....
la 31.01.2011, 00:27
portia mea? spar ca nu ai papat-o?
la 31.01.2011, 07:37
mai bine le ziceai ,,trandaciri cu poala-n briu,, tare gustoase
la 31.01.2011, 08:46
la 31.01.2011, 09:04
bune bune
la 31.01.2011, 10:19
Tare-s bune si mie nu-mi reuseste aluatul niciodata
Tare frumusele mai sunt ale tale
la 31.01.2011, 11:15
multumesc,multumesc tuturor pentru toate aprecierile
-da Mona mai bine le ziceam asa..nu mi-a trecut prin cap
-nadina portia ta este deoparte
-onesta le-am facut impreuna cu mama si a iesit aluatul,nu l-am mai framantat deloc cu ulei ,ca cica daca le framanti cu ulei nu se prind deloc..acum nu stiu sigur,dar am incercat si vad ca s-au prins..dar ce nu iti iese la aluat?
la 31.01.2011, 11:20
ptr ca eu n-am o mama pe langa mine , cred ............ ca ea-i SPECIALISTA-n placintele , numai eu n-am invatat ,, faina cat cuprinde " , ,,aluat elastic " etc ..............
la 31.01.2011, 11:41
hai ma ca nu e asa...daca ai sti cate lucruri am experimentat singura,fara ajutorul mamei...sa stii ca eu de cand m-am apucat de facut dulciuri mama nu mai face...si a incercat sa faca niste placinte mai in toamna si ce crezi ?esec..erau gustoase dar faza cu impaturitul a fost un dezastru,pur si simplu nu i-a iesit..acum sambata la fel nu stia cum sa le impleteasca...i-am zis sa le faca trandafiras si vad ca au iesit..aluatul trebuie sa il simti la mana,sa il poti tu manevra cum vrei,dar fara sa se lipeasca de maini...eu zic ca poti...
la 31.01.2011, 11:42
eu ma uit la mama,ca daca nu a mai facut asa des prajituri si-a pierdut indemanarea ... ..dar cand eram copii ne facea cele mai grozave prajituri,saptamana de saptamana
la 31.01.2011, 18:39

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or