Prajitura cu crema de lapte caramelizat ( reteta nr. 200)
Postat de aliliana in Prajituri 13 Ian 2014 | 33977 vizualizari
Inapoi la reteta
|
Comentarii (66)
la 14.01.2014, 07:27
Danakrin, multumesc
la 14.01.2014, 07:28
Claudia, multumesc
la 14.01.2014, 08:59
intetresanta reteta ta
trebuie incercata
la 14.01.2014, 10:55
la 14.01.2014, 13:06
o bunatate
la 14.01.2014, 13:52
imi place
la 14.01.2014, 14:15
Arata f bine, as vrea sa o fac si eu dar am niste intrebari: Cat de mare/mica sa fie tava de copt?
Blatul cum se taie? Pe grosime (ca la blatul de tort) sau pe lungime/latime?
la 14.01.2014, 17:41
Super buna
la 14.01.2014, 21:00
Cryssu, multumesc
la 14.01.2014, 21:01
Pusha, mamaieelena
, multumesc
la 14.01.2014, 21:03
Nicoleta, tava este de marime medie, cam 25/20 cred ( o sa masor, sa spun mai precis)...marimea blatului se afla este intr-o fotografie si cam aceea este marimea tavii. Blatul se taie ca la tort. Eu l-am taiat in doua. Daca-i mai inalt merge si in trei. Dar mai sigur, eu l-am lasat in doua. Spor la pregatit si cand este gata sa ne dai de stire. Multumesc pentru apreciere.
la 14.01.2014, 21:04
Babi, multumesc
la 14.01.2014, 23:13
Felicitari pentru reteta cu nr.200 dar si pentru toate minunatele retete! Felicitari si la cat mai multe bunatati!!!
COMENTEAZA