Prajitura cu foi de napolitana

Postat de gaby_d in Prajituri
28 Dec 2012 | 30854 vizualizari

Am cumparat intr-o zi foi de napolitana cu gandul sa fac ciocolata de casa. Cand am vazut ca o cutie de lapte praf costa 17 ron, am facut eu un calcul simplu :))) + unt, zahar, cacao si arome si-am zis ca ies mai echitabil sa-mi cumpar 3 milka d-alea de 300 gr cu biscuit:)))) si nici nu mai muncesc eu :)))). Asa ca avand cumparate foile am dat o cautare pe site-ul nostru drag si m-am oprit la prajitura Stefaniei. A iesit un deliciu!ps. dupa cum se vede...:))))

Inapoi la reteta

Comentarii (59)

la 28.12.2012, 18:59
la 28.12.2012, 19:01
Dia!
la 28.12.2012, 19:01
Daa...si pe mine ma intreaba lumea daca de mancare stiu sa fac.
la 28.12.2012, 19:01
Buni, asa e! Sunt numai dulciuri pe aici! Poate ca sa "indulcim" barbatii nostrii!
la 28.12.2012, 19:03
Miha)))))))
la 28.12.2012, 19:03
Ma intreaba mama ce facem de mancare,zic ca nu prea stiu.O las cateva minute si-i spun ce desert am in plan
la 28.12.2012, 19:04
Prajituri fara numar...........
la 28.12.2012, 19:14
Mai! am avut in meniu ciorba radauteana (am postata reteta), sarmale (le am postate), friptura (are toata lumea ) shaorma (am postata reteta) afumaturi (v-am dat poza ) ciuperci cu maioneza si chiftelute cu ceapa marinata (le am postate) si 4 feluri de prajituri, 3 vi le dau azi ) si amandine le am postate .
Deci NU MANCAM NUMA' PRAJITURI! )))
la 28.12.2012, 19:16
aaa, am avut si salata boeuf si piftie de la mama soacra, trebuia sa le pozez sa zic ca le-am facut eu )))))
la 28.12.2012, 19:16
Gaby, propun ca de-acum inainte cand postam prajituri sa scriem ca introducere:"meniul zilei a fost: ciorba de....., tocanita cu.....si acum prezint desertul"
la 28.12.2012, 19:17
meri
la 28.12.2012, 19:18
Tulaaaaaai ce te mai lauzi
Io n-am avut mancare,numa' prajituri si de Revelion fac tort
la 28.12.2012, 19:20
nu m-am laudat tu , da' io chiar numa' prajituri postez
ca mancarea...nu da asa bine-n poze))))
la 28.12.2012, 19:23
nici nu-i buna mancarea tu
la 28.12.2012, 19:28
Gabi,dar eu nu stiu ce crema este asta:"misecamrupe"

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or