Prăjitură cu foi fragede , brânză si stafide

Postat de gaby_d in Prajituri
28 Mai 2012 | 37523 vizualizari

Inapoi la reteta

Comentarii (60)

la 28.05.2012, 19:45
pe marginea acestei retete eu concluzionez.......deci ce spune gospodina Gaby.........."Dacă e prea moale mai adăugaţi făină, dacă e tare ,puţin lapte"....dar ei i a iesit perfecu..........pai nu mai inteleg nimic .ba moale ba tare dar e perfect"....mai departe deci......."Brânza mea a fost potrivit de umedă. Dacă a dumneavoastră este mai uscată reduceţi puţin din cantitatea de gris.".............auzi la ea .......branza umedacred ca ploaia de afara a inspirat-o sa vorbeasca asa......si daca branza e uscata , intreb eu ce branza mai fac......mai departe........."Pudraţi cu zahăr pudră Călduţă"..........ei bine nici pe asta cu zahar pudra caldut nu o stiam ,da stiti cum se zice ...omu' cat traieste invata
hai ca ma opresc aici ca vreau sa rad cu voi nu de una singura..........pai daca eu(sau voi) fac aceasta placinta(ca e placina)dupa reteta lui Gaby sigur o sa iasa prajitura
la 28.05.2012, 19:46
mooooooooooooooa,am inceput sa vorbesc la fel de mult ca Mutlica
la 28.05.2012, 20:04
omg!
"Dacă e prea moale mai adăugaţi făină, dacă e tare ,puţin lapte"....dar ei i a iesit perfecu..........pai nu mai inteleg nimic .ba moale ba tare dar e perfect"- doamna maria mihalache,in functia de faina folosita, de gradul ei de absorbtie, consistenta aluatului poate fi diferita , pentru asta am scris a se adauga fie lapte, fie faina, daca e cazul."

."Pudraţi cu zahăr pudră Călduţă"..... Dupa pudra, e punct
la 28.05.2012, 20:12
))) Baaai, da' cu Mutulica ce aveti? ))))
la 28.05.2012, 20:16
omg.........si ce daca e punct, eu nu vreau sa fie
la 28.05.2012, 20:17
mai gaby sa crezi tu ca eu ti-am citit raspunsul
la 28.05.2012, 20:23
Din asta vreau multa ca imi place si mie si alor meisuper super arata
la 28.05.2012, 20:31
la 28.05.2012, 20:33
Foarte fina si aspectuoasa
la 28.05.2012, 21:27
Arata prajitura astaaaa ceva de genu': tare as mai manca o tava intreaga
la 28.05.2012, 21:37
Lasa Mirela ca nu-i buna,ca-i umeda si a mancat-o pe toata
la 28.05.2012, 23:58
chear imi place tare
la 29.05.2012, 07:06
Place si-mi fac,mai sigur asa ca tu nu-mi dai
la 29.05.2012, 07:50
Consistenat si spornica.
la 29.05.2012, 08:34
ade, exact!
Aseara fii-miu intreaba : dar de cand e prajitura? Si zic : de sambata.
La care el, dar cum de a rezistat? Ca la noi prajitura se termina pana seara ))
E multa si spornica, e de mancare ))

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or