Prajitura cu lapte si biscuiti

Postat de miha in Prajituri
16 Mai 2011 | 10618 vizualizari

Inapoi la reteta

Comentarii (41)

la 16.05.2011, 12:08
ok condensatu il stiu da cum e cu evaporatul asta?,arata superb
la 16.05.2011, 12:11
la 16.05.2011, 12:19
buna buna
la 16.05.2011, 12:21
Mona, laptele evaporat e un soi de lapte din care s-a eliminat apa in proportie de 60%. E mai dens decat laptele obisnuit si are o culoare usor bejulie.
Daca nu ai asa ceva poti inlocui cu smantana dulce pentru frisca. Sau cu lapte condensat pentru cafea, de ala la cutiute.
la 16.05.2011, 12:21
Deyutzki multumesc!
la 16.05.2011, 12:21
sa traiesti Vladimire, multumesc!
la 16.05.2011, 12:40
ce bine arata
la 16.05.2011, 12:42
Multumesc Anca!
la 16.05.2011, 12:56
aha lamurit
la 16.05.2011, 13:16
Are gust de copilarie...o prajitura simpla...si delicata...de gustoasa ce sa mai zic......o gasesc perfecta!
la 16.05.2011, 13:43
delicioasa
la 16.05.2011, 13:44
Stefan cel Mare era cu ostenii pe plaiuri, dupa o lupta. Fara mancare, erau lihniti. Stefan gaseste un pachet de biscuiti pe jos:
- Biscuiti, ostenii mei!
- BISCUIM, Maria-ta!
Bun dulcele tau, Miha! L-as biscui si eu
la 16.05.2011, 14:00
Anamaria, biscuim draga mea...biscuim.
la 16.05.2011, 14:01
Mona
la 16.05.2011, 14:02
Multumesc Ruxy, esti tare draguta!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or