Prajitura cu ness si bezea caramel

Postat de gaby_d in Prajituri
26 Iun 2011 | 30974 vizualizari

Una dintrele matusile mele, chiar cea preferata :)), m-a invitat intr-o zi la o prajitura, stiindu-ma mare devoratoare :))). De la prima imbucatura am zis :moa, am ajuns in Rai! :)). Era ultima ei bucata, oprita pentru mine. Nu m-am saturat, bineinteles :)).Mie-mi trebuie o jumatate de tava sa-mi fac pofta :)). Asa ca am intrebat-o cum a facut-o si iata ce-a iesit:

Inapoi la reteta

Comentarii (51)

la 26.06.2011, 13:13
ia auzi juma de tava te cred si eu la ce delicioasa e..o sa incerc sa o fac si eu,dar faza cu bezeaua sa ma misc repede e mai greu ..oricum super bunaaaaaaaaaa
la 26.06.2011, 13:14
Rocs, m-a ajutat Cezar. Eu tineam vasul si mixerul si el a turnat.
la 26.06.2011, 13:16
aaaa de asta te-ai miscat repede...ei o sa vad eu...oricum o sa o incerc..nu stiu daca curand,dar e pe lista ..dar daca ai fi tu buna sa-mi trimiti sa gust mai intai
la 26.06.2011, 13:22
ce buna e
la 26.06.2011, 14:05
moaaaa......ce bine arataaaa...... direct la favorite cu ea.... observi ca n-am cerut, da?....
la 26.06.2011, 14:07
Daca nu mai ai , nu ma mai uit
la 26.06.2011, 14:18
mama prajitura cu alifie trebuie neaparat sa o incerc poat sa fie si de galbenele?
la 26.06.2011, 14:27
Mona, pentru ce vrei tu alifie?
la 26.06.2011, 14:31
la 26.06.2011, 14:33
,,Amestecam cu un tel pana ce zaharul e topit si obtinem o crema groasa asemantatoare unei alifii,,eu am retinut doar alifie gabi sa nu ma omori chiar rau
la 26.06.2011, 14:34
buna buna,dar ca sa faca si Rocsi repede,mai bine il trimiti pe Cezar sa o ajute si la urma ii lasa o bucatica si restul ia acasa
la 26.06.2011, 15:10
vreau si eu putina alifie de-aia cred ca-i buna tare si daca mai pui cafea,putem s-o mancam la micul dejun...
lasand gluma la o parte,foarta faina e
la 26.06.2011, 15:38
delicioasa alifie
la 26.06.2011, 15:46
Ce-aveti ma cu alifia?)))))
Am zis "consistenta ca o alifie" ca e grosutza, lucioasa. Sa nu va puna pacatu' sa va ungeti


Stiti bancul cu alifia?
O tipa tare se plimba prin parcul Herestrau.La un moment dat sare un tip din tufe,o trage dup el,ii rupe hainele in bucati si inainte sa o violeze ii spune:
- Esti o tipa tare frumoasa,asa ca am sa-ti fac o favoare,ca de violat tot am sa te violez...Cum vrei sa fii .....,cu alifie sau fara alifie??
Tipa sta putin pe ginduri si raspunde:
- Cu alifie...
- Esti sigura?OK...Alifie,vino incoace!!!
la 26.06.2011, 16:01

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or