Prajitura DeliaPostat de Anamaria7 in Prajituri Nici nu am de ce sa nu o numesc asa pentru ca defineste perfect amintirile mele din generala legate de profesoara mea de meditatii de matematica: un miros ispititor de cafea plutea in aer in casa ei, iar sunetul sorbitului din ceasca de ceai imi facea o poftaaa incredibila sa gust si eu :) Cea mai buna profesoara de matematica din toate punctele de vedere. Iti multumesc pentru tot, Delia. Inapoi la reteta |
Numa pot sa visez cat de buna este!
,are tot ce trebuie sa-i placa
) si pe mine m-a pleznit! cu aroma de cafeaa
(apropo, va recomand sa nu folositi glazura cumparata din comert doar prin simpla topire; pentru ca se intareste mult prea tare, nu se poate taia, ci se sparge si distruge frumusete de crema de sub; macar adaugati ceva frisca/unt)
numai bunatati!!
Dau eu cafeaua
ce combinatiii...delicioasa
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|