Pulpe de pui cu bambus si ardei

Postat de Sylvia in Pui
6 Oct 2010 | 8065 vizualizari

Imi era dor de o mancare chinezeasca asa ca pornind de la cutia de bambus gasita in camara am facut repede acest fel de mancare. Ce imi place la bucataria chinezeasca dincolo de arome si amestecul de culori este ca totul se face repede, in 15-20 de minute este gata si un platou mai complicat si asta e mare lucru zic eu.

Inapoi la reteta

Comentarii (21)

la 06.10.2010, 14:51
Poftiti la masa
la 06.10.2010, 14:52
am venit
la 06.10.2010, 14:53
ca de obicei... yummilicious
la 06.10.2010, 14:54
Ela te servesc cu drag am fost si eu la tine la o ciorbita
la 06.10.2010, 14:55
Ionix merci, esti draguta
la 06.10.2010, 15:14
@Sylvia... nope, nu-s draguta... exprim realitatea care este transmisa prin pozele si randurile tale
la 06.10.2010, 15:51
am sosit si eu .......cu bambus......ce-mi place..............mmm...............
la 06.10.2010, 16:00
Delicios
la 06.10.2010, 16:13
no...bambus nu am mancat niciodatae bunnn??? 5 f
la 06.10.2010, 16:28
Excelent!
la 06.10.2010, 18:15
Ce bunatate,si eu vreau.
la 06.10.2010, 18:56
la 06.10.2010, 22:00
Mai ai si pentru mine o portie Sylvia?
la 07.10.2010, 00:05
si eu vreau
la 07.10.2010, 01:55
poate ca am ajuns tarziu dar sigur portia mea e pusa la recedar vin cu 5f

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or