Pulpe de pui in crusta de ketchup si susan

Postat de pusikmea in Pui
9 Mai 2010 | 7884 vizualizari

cum sunt fan pui, incerc sa-l gatesc in fel si chip, asa ca azi am facut o combinatie interesanta care mi-a placut la nebunie, incercati reteta cu incredere.

Ingrediente

  • 2 pulpe de pui
  • o lingura de ketchup
  • o lingura de smantana
  • o lingura de patrunjel tocat
  • susan
  • sare
  • piper
  • boia iute
  • unt pt uns tava

Mod de preparare

Spalam bine pulpele, le dam jos pielea ( le dezbracam :)) ), le uscam cu un servetel, le condimentam si le punem intr-o tava unsa cu putin unt.

Dam la cuptor cca 30 de min pana se rumenesc frumos pe ambele parti. Acoperim tava cu folie de aluminiu.

Intre timp amestecam smantana cu ketchup si patrunjelul tocat marunt.

Dupa ce s-au rumenit le scoatem pe un fund si le imbracam in sosul de ketchup, iar peste acest sos punem susan.

Dam inca 5 minute la cuptor.

Noi le-am servit cu cartofi prajiti si o salata verde.

Daca ti-a placut reteta noastra "Pulpe de pui in crusta de ketchup si susan" nu uita sa-i faci un review.

Retete asemanatoare

Comentarii (37)
Retete similare

Piept de pui in crusta de mac si susan

Postat de sufletista

Piept de pui in crusta de mac si susan

Pieptul de pui il  spalam si il taiem felii mai grosute Intr-un vas adaugam sare, piper, usturoiul curatat si tocat felii, frunzele de busuioc tocate, vinul amestecat cu kecheap,...

Citeste continuarea

Aripioare de Pui Picante (Reteta Video)

Postat de Ina75

Aripioare de Pui Picante (Reteta Video)

Spalam aripile, indepartam varfurile si le taiem in doua (copanelul si cealalta parte). Pregatim marinata: Punem toate ingredientele (vin, sos worchester, sos de soia, zeama de lamaie, ceapa...

Citeste continuarea

Comentarii

la 09.05.2010, 19:40
ela, hai ca esti prin preajma, sa nu ramai si la asta ultima
la 09.05.2010, 19:40
da nadina ce-o fi patit?nadinaaaa unde esti?????
la 09.05.2010, 19:51
ce bine arata si pt nadina o portie ca are musafiri si vine mai tarziu hopa-musafiri spunea?daca s-a dus medi la ea fara noi?
la 09.05.2010, 19:55
si pe mine nu ma inviti?
la 09.05.2010, 20:04
bai pusik,io cu tine mor de rasdaca ieri ti-ai scos degetele la bataie azi scoti....hai ca nu scriu

Vezi toate comentariile (37)

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or