Rosii umplute cu vinete (din vinete cu coaja alba) cu maioneza
Postat de burdulea56 in Aperitive / Garnituri 24 Oct 2010 | 6822 vizualizari
Au fost tare bune, ma grabesc sa mai repet odata figura, pana mai sunt rosii de gradina, vinete sunt la congelator. Eu am fost tare incantata sa gatesc cu vinete interesante cu coaja alba (asa mi s-au parut mie cand le-am vazut prima data pe mesele din piata).
Inapoi la reteta
|
Comentarii (21)
la 24.10.2010, 18:02
sunt o bunatate
la 24.10.2010, 18:04
Multumesc Rocsi.
la 24.10.2010, 18:40
Uooooooof si eu am vrut vinete,dar in piata erau tare pricajite si n-am scos de la congelator
fain arata
5 furci
la 24.10.2010, 18:59
foarte bune...................
la 24.10.2010, 19:11
la piata nu am vazut niciodata vinete albe, doar intr-o revista pare-mi-se.....
gustul banuiesc ca nu e diferit, nu? salatica asta e preferata mea....
la 24.10.2010, 19:15
frumoaseee!
la 24.10.2010, 22:52
Vin si eu la o portie
la 25.10.2010, 22:24
la noi pe piata nu sunt vinete albe
oare de ce? 5f
la 26.10.2010, 09:32
Multumesc Diaconta, mai gandeste-te si scoate o mica rezerva, macar de pofta, daca nu ia de la mine
la 26.10.2010, 09:33
Medi, doar atat, nu te inviti, sa pot veni si eu la tine la peste, sau nu a fost mare captura de data asta?
la 26.10.2010, 09:35
Madi, sunt putin mai dulci, cu seminte mai mici, parca sunt mai pastoase, zic eu.
la 26.10.2010, 09:35
Multumesc Corina.
la 26.10.2010, 09:36
Haide, haide Laly, sunt tare bune cu pine prospata.
la 26.10.2010, 09:37
Nadina, faine opere de arta, ai creat.
COMENTEAZA