Sarmale cu spanac (de post)
Postat de cec in Mancaruri de post 10 Dec 2010 | 11499 vizualizari
nu stiu daca ati auzit de ele, ca eu pe unde am pomenit de asa ceva nu se auzise.
Eu cand le fac le fac fara cantitati anume asa ca va postez cum le-am facut si vedeti pe parcurs ce si cum
Sunt fff bune si mie imi plac mult atat calde cat si reci, as putea spune ca le prefer inaintea celor din carne
Inapoi la reteta
|
Comentarii (23)
la 10.12.2010, 21:35
Cat de frumoaseee!
( Iertare Cec nu stiu ce a fost cu mine ca te-am incurcat
)
Aziz...si daa mereu ma astept la bunatati din partea ta si tu stii deja asta
la 10.12.2010, 22:02
multumesc
mult mai important e ca sunt f bune , eu nu ma pot opri la una
la 10.12.2010, 22:25
n-am facut, dar am mancat. Soacra-mea face si-n frunze de hrean sau de stevie, sunt excelente!
la 11.12.2010, 00:14
cu spanac in interior nu am facut/mancat , dar impachetate in spanac sau hrean ,da
la 11.12.2010, 10:00
se topesc in gura
la 11.12.2010, 10:01
ruxyyyyy ai incurcattttt persoaneleeeeeeeeeeeeeeee
la 11.12.2010, 10:02
insa ma bucur ca te asteptai la asa o bunatate ca fiind din partea mea
la 11.12.2010, 10:06
Ai dreptate si sper sa-mi fie iertata greseala
la 11.12.2010, 15:06
Ina si eu am facut in stevie fiindca nu aveam frunze de vita si sunt bune indiferent in ce sunt infasurate
la 11.12.2010, 15:09
RuxuRux nu e nici o problema se mai intampla
mihaela incearca si asa si sigur le vei mai face de cate ori ai ocazia ca sunt fffff bune
la 11.12.2010, 15:10
aziz ma bucur ca le cronsideri o bunatate, ca si sunt
la 11.12.2010, 15:11
Retetegg multumesc
la 11.12.2010, 17:46
nu am inteles cand se pune faina?cu ceapa in compozitie?
COMENTEAZA