Sarmalute cu frunze noi
Postat de Onesta in Mancaruri cu carne 11 Iul 2011 | 5828 vizualizari
Eu sunt fan frunza de potbal , dar ptr ca am un vrancean care-a crescut cu vita de vie , am folosit si din acestea ...
Inapoi la reteta
|
Comentarii (26)
la 11.07.2011, 13:31
bune
am venit la masa
la 11.07.2011, 13:52
@sufletista -Cu mare drag iti asez masa
la 11.07.2011, 14:11
mama e cu frunzele de potbal..saptamana trecut am facut si eu sarmalute cu vie si multe verdeata..o nebunie au fost..vin sa iau una si de la tine
la 11.07.2011, 14:16
bune bune
si cu smantinica
la 11.07.2011, 14:23
@Rocsi - ai vz loboda rosie ?
la 11.07.2011, 14:24
@mihaelab -si cu smantanica ...
la 11.07.2011, 14:25
@Corina33
ms de vizita
la 11.07.2011, 14:30
pai eu doar rosie am vazut in viata mea..doar la andrea(bitza)am vazut ca exista si galbena..la noi doar loboda rosie se consuma..dar e trecuta vremea lobodei din cate stiu..doar daca mai are cineva prin curte
la 11.07.2011, 14:32
@Rocsi - vezi daca-s batrana si bolnava
, nu mai stiam de care loboda nu vazusesi
la 11.07.2011, 14:35
aaa...am crezut ca vrei tu loboda rosie de asta ma intrebi...pai din aia galbena -verzuie nu vazusem...hai ma ca nu esti batrana...nu poti sa tii minte toate lucrurile ,despre fiecare,de aici de pe site
la 11.07.2011, 15:06
vin la masa
la 11.07.2011, 15:35
foarte bune imi plac
la 11.07.2011, 15:59
Haideti , fetili ... va astept , ca daca vine vranceanu' acasa , tot infuleca
la 11.07.2011, 16:00
Nu-s batrana Rocsi ??? mda , ai dreptate , sunt in floarea varstei , chiar si mai si de-atat
, doar am mai multi de casatorie , decat ai tu de toti
COMENTEAZA