Smochine in sirop
Postat de adasev12 in Sirop / Compot 11 Aug 2011 | 6452 vizualizari
s-au copt smochinele...asa ca azi am preparat smochine in sirop
Inapoi la reteta
|
Comentarii (29)
la 11.08.2011, 21:03
vai ce bunatate
dar nu am voie!!!!!!!
la 11.08.2011, 21:05
Eu deja ma gandesc la dulceata de smochine
Ai gasit smochine pe piata?.......daca da, unde ?
la 11.08.2011, 21:16
Wawwwwwwwwwwww ce bunatate
si la noi au aparut smochinele pe piata; trebuie incercata reteta ta
la 11.08.2011, 21:29
interesant
la 11.08.2011, 21:38
smochinele sunt bune oricum
la 11.08.2011, 21:57
buna idee
la 11.08.2011, 22:14
Smochine in sirop....mmmm...cat de bine suna
la 11.08.2011, 23:23
chiar azi am primit o punga cu smochine.............super dulci si coapte,bune de tot
la 12.08.2011, 00:37
marieta...
bunica...eu le iau direct din pom
....sunt in italia eu...si nu le cumpar ca-s pe toate drumurile...pup
la 12.08.2011, 00:39
Trebuie sa fie extarordinar Ada draga mea...sa le culegi cu manuta ta din pomisor
la 12.08.2011, 00:39
eduard....
mihaela...sper sa stea asa...m-am gandit cum as putea sa le conserv in afara d edulceata...iar compot de smochine...sincer n-am vazut...m-am gandit ca siropul se paote folosi in mai multe combinatii apoi....
la 12.08.2011, 00:40
sufletista, alinutzika, lilik....
la 12.08.2011, 00:42
ruxy...stii ce e mai interesant? ca sunt atatea, peste tot, si italienii le cumpara din magazin....
si mai sunt si f scumpe.
la fel cu nucile...cad pe drum , le calc amasinile...nu le culeg...iar in supermarket de la 5 euro in sus kg...si multe altele....sunt ciudati astia, zau!
la 12.08.2011, 00:43
Auuuuuu...ciudati rau Ada
se pare ca din magazin sunt mai safe
COMENTEAZA