Supa de peste ca la SzegedPostat de mitinita in Supe Fara nici un dubiu aceasta este supa mea preferata de peste si cine a avut norocul sa incerce versiunea la fata locului,adica in Szeged,stie de ce. Desi mi-ar fi placut sa prepar supa cu peste proaspat,a trebuit sa folosesc peste congelat. Folositi boia de calitate ,eu am folosit boia de ardei Kotanyi si v-o recomand si voua. Inapoi la reteta |
. Arata bine
...a ta arata super si cand o sa fac, daca o s afac, o sa incerc aceasta reteta...
- , am mancat vreo 4 preparate cu peste...ma rog eu am mancat doar cel file....dar ca idee niste preparate de nota 10. Bucatarul de acolo avea zeci de premii internationale. Si tot in zona aceea am vizitat niste satulete in care fiecare casa avea pivnita si taverna de vinuri....super zona. O sa pun niste poze .
neaparat sa pui poze,daca nu trebuia sa fac pasapoarte copiilor precis o luam din loc vara asta
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|