Tiramisu reţetă cu budinca
Postat de aziz in Prajituri 12 Aug 2011 | 12311 vizualizari
Dupa ce mi-am plimbat ochii pofticiosi prin toate farfuriile fetelor de pe Bucataras si dupa o mica discutie asa tot pe aceasta tema cu Ruxy am decis ca Tiramisu nu mai sufera amanare :))deci in aceeasi tava am gasit de cuviinta sa conlocuiasca doua arome pentru mamici dar si pentru pitici,un expresso care sa trezeasca si cel mai adormit pamatean si un nessquik sa aduca picii in lumea gustului ciocolatos ::)))gata cu vorbaria sa va spun mai exact despre ce e vb:
Inapoi la reteta
|
Comentarii (95)
la 12.08.2011, 22:06
Marieta,eu o folosesc in multe dulciuri,mi-e tare draga,e fina si placuta la gust
la 13.08.2011, 08:23
Pot sa vin la o felioara acum de dimineata, pot ?
la 13.08.2011, 08:28
Eu credeam ca jumatate de tava e cu nesquik , pt copii iar cealalta jumatate pt. cei mari
Eu as devora , oricum
la 13.08.2011, 10:11
Mona , de-ai sti cat ma bucur ca Dia n-a avut timp sa citeasca si-n spate ... chiar daca ea este o fata super tare si cred ca nu s-ar fi suparat ptr minunea de ieri
PS BUNA DIMINEATA ! pfffffffffffff , uituca-s
la 13.08.2011, 10:13
@Marieta , mascarpone este-n toate supermarketurile , sa stii ...
, dar cel mai bun pret il gasesti la LIDL
la 13.08.2011, 20:19
rocs la cat de usor se face imediat pun de unul
la 13.08.2011, 20:22
marieta dar eu zic ca nu e musai mascarpone ,eu am pus crema de branza si ma gandesc ca foarte bun ar iesi si cu o branzica de vaca cremoasa sau urda proaspata ,zic si eu.....
la 13.08.2011, 20:24
Sidy cu mare, mare drag la orice ora
la 13.08.2011, 20:26
mihaelar dar este in sensul ca piscoturile sant insiropate cu nessquik, nu crema contine nessquik
si chiar foarte bun
la 13.08.2011, 20:26
mihaela vecinica
la 13.08.2011, 20:28
Diana neata mai pe seara
nu am avut timp astazi sa intru
ei Dia nu a vrut sa mai puna paie pe foc
o facuram lata
la 14.08.2011, 12:19
un deliciu
la 14.08.2011, 15:51
Mona a facut Tiramisuuuuuuuu
la 14.08.2011, 16:06
lili
COMENTEAZA