Tiramisu reţetă cu budinca
Postat de aziz in Prajituri 12 Aug 2011 | 12311 vizualizari
Dupa ce mi-am plimbat ochii pofticiosi prin toate farfuriile fetelor de pe Bucataras si dupa o mica discutie asa tot pe aceasta tema cu Ruxy am decis ca Tiramisu nu mai sufera amanare :))deci in aceeasi tava am gasit de cuviinta sa conlocuiasca doua arome pentru mamici dar si pentru pitici,un expresso care sa trezeasca si cel mai adormit pamatean si un nessquik sa aduca picii in lumea gustului ciocolatos ::)))gata cu vorbaria sa va spun mai exact despre ce e vb:
Inapoi la reteta
|
Comentarii (95)
la 12.08.2011, 18:53
nu mai nu mi-a soptit nimeni nimic dar am savurat un cafeloi cu vecina mea si pe deasupra s-a trezit minunea mea mica si m-a luat la invartit prin casa
la 12.08.2011, 20:14
va sa zica ai faptuit-o
la 12.08.2011, 20:18
iertareee da n-am rezistat
la 12.08.2011, 20:33
.........ce-mi place................
la 12.08.2011, 20:40
bine ca rezist eu la ce-mi faceti voi
la 12.08.2011, 20:44
Imi place tare mult
la 12.08.2011, 20:51
onestaaaaaaaaaa!!!!!de la insulina ti se trage!!!ai citit efectele adverse??
tiramisu bun tare!!!!!!!!!
ma intreb daca se poate face tiramisu cu blat facut cu fructoza?
la 12.08.2011, 20:57
medi facem schimb?!
la 12.08.2011, 20:58
tu nu mai dia tu nu faci bunatati de stam cate o seara intreaga in limba ,tu nu...
la 12.08.2011, 20:58
miuta merci
la 12.08.2011, 21:00
marieta eu zic ca da daca faci un blat de pandispan mai inalt crema sigur o poti indulci cu fructoza cafeau merge si ,,neagra,,....deci ca si facut i-a sa postezi varianta asta poate mai sant si alte persoane interesate.......
la 12.08.2011, 21:19
mai e si pentru mine?
la 12.08.2011, 21:38
am sa incerc dar in romania nu prea am vazut mascarpone!!cel putin nu in magazinele din orasul meu!!oare cu ce se poate inlocui?sau o las pana ma intorc in germania
la 12.08.2011, 21:48
Marieta,se cam gaseste mascarpone peste tot,pretul cel mai convenabil este la magazinele Plus
la 12.08.2011, 21:57
multumesc dia!!am sa caut cand am sa ma hotarasc sa fac tiramisu!!
COMENTEAZA