Tiramisu reţetă cu budinca
Postat de aziz in Prajituri 12 Aug 2011 | 12311 vizualizari
Dupa ce mi-am plimbat ochii pofticiosi prin toate farfuriile fetelor de pe Bucataras si dupa o mica discutie asa tot pe aceasta tema cu Ruxy am decis ca Tiramisu nu mai sufera amanare :))deci in aceeasi tava am gasit de cuviinta sa conlocuiasca doua arome pentru mamici dar si pentru pitici,un expresso care sa trezeasca si cel mai adormit pamatean si un nessquik sa aduca picii in lumea gustului ciocolatos ::)))gata cu vorbaria sa va spun mai exact despre ce e vb:
Inapoi la reteta
|
Comentarii (95)
la 12.08.2011, 15:54
Tu tii neaparat sa-ti zic si azi ceva de mama soarelui , a vantului , si a tuturor planetelor si a tuturor evenimentelor amtmosferice .............
Bai , m-am saturat de azi dimineata sa ma tot limbaresc
la 12.08.2011, 16:00
tare bun
la 12.08.2011, 16:01
ce bine arata
la 12.08.2011, 16:02
diana draga pai hai la mine bre ca in cele din urma o sa-ti creasca glicemia din uitat(doamne fereste)
la 12.08.2011, 16:03
alinutz
la 12.08.2011, 16:03
lau hai fac si o cafea
la 12.08.2011, 16:11
Sa stii ca si stresul creste glicemia , si voi toate continuati sa ma enervati
la 12.08.2011, 16:21
din fericire nu cu intentie,parasuta asta de glicemie mi-a dat o dat batai de cap pe timpul sarcinii ah cate ace in deste dupa fiecare masa vreo doua luni am tras..............
la 12.08.2011, 16:21
foarte bun
la 12.08.2011, 16:23
Ihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii , da' eu de 10 ani ... ioti , luna viitoari-i fac tort di zeci ani , scarba naibii ...
la 12.08.2011, 16:24
sa stii ca foarte bun mai ales ca nu are ou ,nu-mi place oul crud in prajituri
la 12.08.2011, 16:24
onesta esti tare , sa mor eu....draga mi-esti
mona...iubesc si eu tiramisu...vreau si eu putin
la 12.08.2011, 16:25
Iti zic un banc c-o ardeleanca si c-o moldoveanca ??? mai bine , nu
ca ma scot ardelencele de pe site
la 12.08.2011, 16:25
si masori glicemia dupa fiecare masa si acum
la 12.08.2011, 16:26
ada cu mare mare drag ,portie dubla si pentru fica noastra
COMENTEAZA