Tiramisu reţetă cu budincaPostat de aziz in Prajituri Dupa ce mi-am plimbat ochii pofticiosi prin toate farfuriile fetelor de pe Bucataras si dupa o mica discutie asa tot pe aceasta tema cu Ruxy am decis ca Tiramisu nu mai sufera amanare :))deci in aceeasi tava am gasit de cuviinta sa conlocuiasca doua arome pentru mamici dar si pentru pitici,un expresso care sa trezeasca si cel mai adormit pamatean si un nessquik sa aduca picii in lumea gustului ciocolatos ::)))gata cu vorbaria sa va spun mai exact despre ce e vb: Inapoi la reteta |
ce sa fac si eu ... haz de necaz ...
, si voi toate-mi sunteti dragi , de asta am ales sa fiu si sa ma harjonesc cu voi , chiar daca cele mai multe imi puteti fi fiice
ca-i cam naspaaaaaaaaa
si asta se masoara inainte ... sa stii cata insulica
sa-ti faci si cat sa halesti
pai asa si eu masuram inainte de masa si dupa masa vai de mine eram terminata ...psihic..esti tare
acum am vz
cu evantaiu-n mana , de ... Ardeleanca molcoma cum o stim , isi tot facea vant cu poalele zicand ,, no tulai , ca tare-i cald ".... si tot asa de cateva ori ... intepata de moldoveanca , n-are stare s facandu-si vant cu evantaiul zice-n ritmul vanturarii acestuia (aici va trebuie imaginatie , s-o puteti si vizualiza , in timp ce-i da replica ardelencei) vai di mini si di mini , vai di mini si di mini ... ce miros de pi-da vini ......
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|