Tiramisu reţetă cu budinca

Postat de aziz in Prajituri
12 Aug 2011 | 12311 vizualizari

Dupa ce mi-am plimbat ochii pofticiosi prin toate farfuriile fetelor de pe Bucataras si dupa o mica discutie asa tot pe aceasta tema cu Ruxy am decis ca Tiramisu nu mai sufera amanare :))deci in aceeasi tava am gasit de cuviinta sa conlocuiasca doua arome pentru mamici dar si pentru pitici,un expresso care sa trezeasca si cel mai adormit pamatean si un nessquik sa aduca picii in lumea gustului ciocolatos ::)))gata cu vorbaria sa va spun mai exact despre ce e vb:

Inapoi la reteta

Comentarii (95)

la 12.08.2011, 16:27
bei eu vreau bancu ardelencele sant fete de treaba si destepte ,stiu de gluma
la 12.08.2011, 16:28
Ada , ce sa fac si eu ... haz de necaz ...
Incerc sa scriu si cum vorbim in Moldova , da-i greu de tot , si voi toate-mi sunteti dragi , de asta am ales sa fiu si sa ma harjonesc cu voi , chiar daca cele mai multe imi puteti fi fiice
la 12.08.2011, 16:28
Mona , tu ai vrut-o , da' eu o patesc ... ca-i cam naspaaaaaaaaa
la 12.08.2011, 16:29
asteptammmmm............
la 12.08.2011, 16:30
da-i cu ocolisuri bre cu jumatati de cuvinte tre sa te -nvat eu
la 12.08.2011, 16:31
Iudooooooooooooooooooooo , ca tot esti in tara lui
la 12.08.2011, 16:33
Cum sa-mi masor glicemia dupa fiecare masa ??? eu am vechime , bre si asta se masoara inainte ... sa stii cata insulica sa-ti faci si cat sa halesti
la 12.08.2011, 16:35
pai asa si eu masuram inainte de masa si dupa masa vai de mine eram terminata ...psihic..esti tare
la 12.08.2011, 16:35
acum am vz
la 12.08.2011, 16:43
ce bine arata
la 12.08.2011, 16:43
Vara , cald ... intr-un compartiment de tren vechi si amarat si cu geamurile blocate , calatoresc doua doamne ... o ardeleanca de la tara , in minunatu-i costum popular si o parvenita de moldoveanca cu evantaiu-n mana , de ... Ardeleanca molcoma cum o stim , isi tot facea vant cu poalele zicand ,, no tulai , ca tare-i cald ".... si tot asa de cateva ori ... intepata de moldoveanca , n-are stare s facandu-si vant cu evantaiul zice-n ritmul vanturarii acestuia (aici va trebuie imaginatie , s-o puteti si vizualiza , in timp ce-i da replica ardelencei) vai di mini si di mini , vai di mini si di mini ... ce miros de pi-da vini ......
Mona , daca mi-o iau , tu o patesti ...
la 12.08.2011, 16:44
Sa vad cat o sa fiu de tare si dupa trasnaia scrisa
la 12.08.2011, 16:51
bun tiramisu si arata bine
la 12.08.2011, 16:55
deci sterge-l ca-i creste glicemia lui boss
la 12.08.2011, 16:56
luk

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or