Tort aniversare Catelus alb

Postat de doralinda72 in Torturi
14 Oct 2012 | 9984 vizualizari

In vara aceasta am mai adaugat un membru la familie, si anume un catelus bichon maltez, cadou ptr fetita cea mare care a fost premianta, si cum a fost si ziua ei, mi-a cerut sa ii fac un tortulet in forma de catel! Bineinteles ca pentru prima oara mi-a luat ceva timp sa il desenez pe o hartie si apoi sa vad cum sa il fac! Nu a iesit un tortulet, ci mai degraba un tort atat de mare incat nu aveam tava sa il pun, dar a fost NEMAIPOMENIT! Sa fiu sincera, anul trecut am inceput sa fac eu toate dulciurile in casa, vazand cate E-uri exista in tot ce mancam din comert! O sa incerc sa pun mai multe retete de dulciuri, la noi se mananca zilnic!

Inapoi la reteta

Comentarii (24)

la 14.10.2012, 20:42
Scuze ptr poza, nu stiu de ce e intoarsa inversa, pentru ca o am salvata normal in calculator!
la 14.10.2012, 20:58
am rectificat eu poza, e ok acum
la 14.10.2012, 20:59
Multumesc mult!
la 14.10.2012, 21:01
Maine voi adauga o poza cu schema catelusului, cum sa il decupati.
la 15.10.2012, 08:55
fain
la 15.10.2012, 09:16
frumusel catelusul
la 15.10.2012, 10:07
cat este de dragalas
la 15.10.2012, 11:00
Ce dragut
la 15.10.2012, 11:53
la 15.10.2012, 12:24
Va multumesc mult pentru comentarii! O sa mai pun si alte retete ptr aniversare! Imi place mult sa incerc retete ciudate, mai bine zis, forme ciudate, e o provocare ptr mine! Si ptr copii, e o incantare!!!
O zi buna la toti!
la 15.10.2012, 13:32
ce fain e
la 15.10.2012, 14:48
Foarte frumos tortul!!
Nu stiu daca ti-am urat un bun venit aici, asa ca.. o voi face acum
la 15.10.2012, 15:32
Buna simona,
Nu e nici o problema! Multumesc mult!

Urmaresc acest site de cativa ani buni, dar doar acum m-am apucat sa scriu si eu retete, din lipsa timpului, dar acum, cele doua fetite ale mele merg la scoala asa ca am mai mult timp.
Pot spune ca am invatat cate ceva de aicisi multumesc mult si editorului ptr existenta site-ului!

O zi buna sa aveti!
la 15.10.2012, 15:47
Ce frumos !
Bun venit!
la 15.10.2012, 16:15
Multumesc mult gaby_d!
Dragi bucatarasi, ma faceti sa ma simt de parca va cunosc, va multumesc mult!

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or