Vaffe sau gauffre

Postat de diaconta in Dulciuri
30 Ian 2012 | 15376 vizualizari

Aveam eu o dorinţă de ceva vreme.Să-mi iau un aparat de vaffe.Prima alegere s-a dovedit a fi neinspirată,chiar dacă aparatul era dublu si avea forma de inimioară,am fost nevoită să-l returnez pentru că era defect,chiar dacă pretul n-a fost chiar mic.Al doilea aparat achiziţionat s-a dovedit a fi mai „prietenos” dar mai putin estetic.Incă nu am nici eu suficientă îndemânare în utilizarea lui.Totuşi am să va prezint „opera” mea.Sunt delicioase,chiar dacă mai putin estetice şi sunt minunate pentru un mic dejun gustare sau desert.

Inapoi la reteta

Comentarii (62)

la 30.01.2012, 22:08
nu ingrasa Ela,n-au cum
la 30.01.2012, 22:08
sunt de dieta,sa-l strig si pe Gusti
la 30.01.2012, 22:11
Gusti cred ca este inca lat dupa mancarea asiatica de ieri
la 30.01.2012, 22:38
adica-i mai mult lat decat...inalt???
la 30.01.2012, 22:45
la 30.01.2012, 22:46
poftaa
la 30.01.2012, 22:48
ce zambet ai Ana
la 30.01.2012, 22:55
bune imi plac
la 31.01.2012, 00:01
bune bune
la 31.01.2012, 05:37
delicioase la cafea
la 31.01.2012, 08:24
Mamaie
Vladimir
Iri_Love
la 31.01.2012, 08:46
servesc si eu una cu cana de lapte
la 31.01.2012, 08:56
vai ce frumoase !!!
la 31.01.2012, 09:00
Lau serveste-te
la 31.01.2012, 09:00
'neataaaaaa Dana

COMENTEAZA

Video
Retete la 20 lei
Dulciuri
Scoala de gatit Bucataras
Supe/Ciorbe
Mancaruri cu carne
Paste
Mancaruri de post
Peste
Mancare copii
Salate
Mezel de casa
Aperitive / Garnituri
Conserve
Sosuri
Pizza
Bauturi
Reteta de vedeta
Fructe de mare
Bucatarasi celebri
Vegan / Raw vegan
Mancaruri de legume
Cook and smile
Sandvisuri
Slow Cooker
Retete diabetici
Video
2 Portii = 20 LEI
Retete facute de copii
Multicooking
Carte d'Or