Vaffe sau gauffre
Postat de diaconta in Dulciuri 30 Ian 2012 | 15376 vizualizari
Aveam eu o dorinţă de ceva vreme.Să-mi iau un aparat de vaffe.Prima alegere s-a dovedit a fi neinspirată,chiar dacă aparatul era dublu si avea forma de inimioară,am fost nevoită să-l returnez pentru că era defect,chiar dacă pretul n-a fost chiar mic.Al doilea aparat achiziţionat s-a dovedit a fi mai „prietenos” dar mai putin estetic.Incă nu am nici eu suficientă îndemânare în utilizarea lui.Totuşi am să va prezint „opera” mea.Sunt delicioase,chiar dacă mai putin estetice şi sunt minunate pentru un mic dejun gustare sau desert.
Inapoi la reteta
|
Comentarii (62)
la 31.01.2012, 09:25
si eu vreau pufoseniiii
la 31.01.2012, 09:58
Ubulika,hai serveste-te
le-am facut aseara si dimineata erau tot asa moi si bune
la 31.01.2012, 11:04
Ce bunnn,merge bine cu cafeaua de diminata.
la 31.01.2012, 11:58
Delicioase
la 31.01.2012, 11:59
hai ca am servit si eu una
foarte bune
la 31.01.2012, 12:14
Silvi0ara,merge foarte bine
la 31.01.2012, 12:14
Gabytza
nu te-am vazut demult
la 31.01.2012, 12:15
Lia
hai serveste ca si eu am luat de la tine kurtos
la 31.01.2012, 14:00
Vreau si eu vreo doua la cafea. Era sa zic ca-ti dau cafea la schimb da mi-am amintit ca nu mai bei cafea asa ca-ti dau un ceai
la 31.01.2012, 14:16
Hai Mena ca mai fac,doar sa-si faca treaba aparatul
la 31.01.2012, 14:22
De unde ai luat aparatul? As cumpara si eu unul ca tare mult ii plac Oanei vaffele.
la 31.01.2012, 14:36
Prima data am luat din Kauflanddar a trebuit sa-l returnez ca era defect si asa erau toate,desi mi-a placut ca era dublu si avea forma de inima.Asta l-am luat din Real,am vazut ca erau si saptamana trecuta la 50 de lei.Am vazut si la Altex dar mult mai scumpe si cu mai multe setari
la 03.02.2012, 12:38
ai dreptate,un desert delicios si dupa cum ne-ai prezentat "opera",nu pot decat sa te felicit pentru reusita.
la 03.02.2012, 13:12
Horia
multumesc
si...ma bucur ca esti iar aici
la 03.02.2012, 21:27
Ms draga mea
COMENTEAZA