Chiftelute de primavaraPostat de Onesta in Pui In sfarsit cred c-a venit primavara ! O primavara frumoasa va doresc si voua . Azi nu-s in stare sa fac una, alta ... mi-e rau , ma supara toate cele , dar sa-mi fie bine stau un pic cu voi , fara sa ma ,,hlizesc" si sa postez si eu cate ceva , ca parca mi-e cam jena ca sunt doar ,, JUNIOR " ... Inapoi la reteta |
dar cum sa-ti fie jena,doar toti am fost juniori
da , da' nu atata timp ... la cat stau eu in bucatarieeeeeeeeee
cu mustar
mda , am gatit un piculet ... am vrut sa-mi crut un pic frumusete de faianta ,,bordeau" , ca pardoseala-i parchet
postezi si u printre doua hilizeli
... doar hlizeala
votre santee
e franceza?
, cate putin din ce-mi mai amintesc de-acum 100 de ani
bine ca-n latina nu mai stiu decat ,, NOSTRA SILVA , PULCHRA EST !"
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|